Psychosociální intervenční tým ČR
  |  Úvod  |  Kdo jsme  |  Aktuality  |  Události  |  Rituály  |  Dokumenty  |  Fotogalerie  |  Odkazy  |  JSME LIDI, NE ČÍSLA - POVÍDÁME SI A DĚKUJEME  | Vytvořit nový účet
Zaslat zpět heslo

Spolupráce po nehodě českého autobusu v Chorvatsku 2012
23.6.2012: Český autobus havaroval nedaleko tunelu Sveti Rok v Chorvatsku. Nehoda si vyžádala 8 mrtvých a desítky zraněných.

Na neštěstí okamžitě reagovali vzájemnou pomocí cestující, chorvatští záchranáři a zdravotníci, další občané (například bývalý policista L. Turek se znalostí chorvatštiny, který místo dovolené začal pomáhat cestujícím), cestovní kancelář, velvyslanectví ČR v Chorvatsku i pracovníci rezortů Ministerstva zahraničí a vnitra ČR.
 
Informace o akutní psychosociální pomoci v rezortu MV


30. 6.2012: PIT zaslal děkovné dopisy českému velvyslanectví v Chorvatsku a chorvatskému v ČR.

Dopisy velvyslanectvím

4.8.2012: Šest týdnů po neštěstí proběhla v Brně koordinační schůzka k dlouhodobé spolupráci po neštěstí. Byla založena skupina na sociální síti Facebook s názvem "Nehoda autobusu v Chorvatsku: Nejsme na to a v tom sami" pro spolupráci a sdílení zkušeností a informací. 

Tisková zpráva o koordinační schůzce
Výstupy ze setkání
Skupina "Nehoda autobusu v Chorvatsku: Nejsme na to a v tom sami" na FB

10.8.2012: Představitelům asociací cestovních kanceláří jsme zaslali dopis s vyjádřením ocenění CK Atlas Adria za reakci na neštěstí, které zasáhlo jejich klienty

Dopis asociacím

15.8.2012: Byl zveřejněn dopis lidem zasaženým nehodou - přímým účastníkům, pozůstalým, blízkým, kolegům, sousedům...

Dopis zasaženým

28.8.2012: Spatřila světlo světa brožura Českého sdružení obětí dopravních nehod s názvem Co nás učí nehoda autobusu v Chorvatsku z června 2012: Známe svá práva?

17.9.2012: Vážíme si vstřícných reakcí na naše dopisy. Předseda Asociace cestovních kanceláří ČR p. Viliam Sivek přivítal nabídku ke spolupráci při připravenosti cestovních kanceláří na mimořádné události a přislíbil pozvání našeho zástupce na zasedání příslušné sekce ACK ČR. Chorvatský velvyslanec v ČR pan Frane Krnić přikládá velkou důležitost tématům, probíraným na koordinační schůzce v Brně, především hledání možností dlouhodobé spolupráce, a vyjádřil zájem o další spolupráci včetně připravenosti zprostředkovat kontakt s příslušnými orgány a institucemi v Chorvatské republice.

18.11.2012: V brněnském Chrámu Jana Amose Komenského se uskutečnila vzpomínková bohoslužba v rámci Světového dne obětí dopravních nehod. Paní Naďa Tomčíková k této příležitosti účastníkům adresovala dopis, který si můžete přečíst zde.

13.6.2013: V Praze proběhla konference o neštěstích v cestovním ruchu - více zde.

Užitečné kontakty:

České sdružení obětí dopravních nehod

Dlouhá cesta

Užitečné materiály:


Příručka pro školy - Když se stane neštěstí
Terénní průvodce - s informacemi o zvládání neštěstí a možné pomoci podle věkových kategorií
Co nás učí nehoda autobusu v Chorvatsku z června 2012: Známe svá práva?

- ke stažení zde

Média:

iDnes:Přežily Nažidla a Studénku, teď chtějí pomoci blízkým obětí z Chorvatska
Rádio Proglas: Lidé v Brně si znovu připomněli nehodu českého autobusu v Chorvatsku
Připojte se k nám na sociální sítiKalendář

září
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Zobrazení - celý měsíc