Psychosociální intervenční tým ČR
  |  Úvod  |  Kdo jsme  |  Aktuality  |  Události  |  Rituály  |  Dokumenty  |  Fotogalerie  |  Odkazy  |  JSME LIDI, NE ČÍSLA - POVÍDÁME SI A DĚKUJEME  | Vytvořit nový účet
Zaslat zpět heslo

Členové a příznivci PITu se v Chrástu u Plzně setkali se zástupci místní sítě
V neděli 13. a v pondělí 14. října 2013 probíhalo na evangelické faře v Chrástu u Plzně podzimní setkání členů a příznivců Psychosociálního intervenčního týmu. Jeho součástí byla i komunitní schůzka místních občanů a organizací, angažujících se v oblasti pomoci obětem trestných činů.

Dvoudenní setkání začalo rozhovorem nad přesnějším vyjádřením identity PITu. Výsledkem rozhovoru je zatím pracovní formulace jeho poslání: "Jsme společenství, které vnímavostí, uznáním a propojováním povzbuzuje vzájemnost a naději v neštěstích."
Navečer pak účastníci sdíleli hledání také své osobní identity v oblasti spolupráce po neštěstích a v roli koordinátora byl na další funkční období potvrzen Karel Šimr.

Další blok otevřel téma povodňové pomoci. O své zkušenosti z letošních záplav se podělili členové PITu, kteří se zároveň koordinačně angažovali v humanitární pomoci Charity ČR (Jana Sedláková) a Diakonie ČCE (Filip Keller). Účastníci rozhovoru se shodli na významu manuální pomoci a koordinačních dovedností vedoucích týmů v zasažených oblastech. Zároveň si položili otázku cílů povodňové pomoci a možností podpořit komunitní sounáležitost. Výstupem bude příspěvek v chystaném sborníku k povodním 2013.

Vrcholem setkání se stala pondělní regionální schůzka občanů a institucí, angažujících se v oblasti svépomoci a pomoci lidem, zasažených neštěstím, zvláště obětem trestných činů. Markéta Stárková představila činnost Týmu pro pomoc obětem trestných činů u Policie ČR. Zuzana Pousková a Mirka Šimková se podělily o osobní zkušenost ztráty blízkého člověka, která je vedla k založení o.s. Plzeňská zastávka. O činnosti plzeňské pobočky Bílého kruhu bezpečí informovala Monika Jelínková. Za Magistrát m. Plzně se zúčastnila jeho psycholožka Petra Špačková. Práci poradců pro pozůstalé představila Eva Volrábová. Terénní krizovou službu Diecézní charity Plzeň zastupovala Lída Lukášová. Schůzka, kterou vedla Anna Krátká, pracovnice Archy - pro člověka v krizi Diakonie ČCE a členka PITu, přispěla k setkání různých "světů" a pohledů na danou oblast a přinesla výzvu promýšlet lepší provázanost poskytování podpory a spolupráce v čase po události.

Prostor v závěru dostala také příprava konference o sebevraždách všedního dne, která proběhne 15.11.2013 na ET UK v Praze.

Příští setkání PITu proběhnou 28.-29.3. a 12.-13.10. 2014. Místa a témata budou upřesněna.
Připojte se k nám na sociální sítiKalendář

září
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Zobrazení - celý měsíc