Mezioborová konference představí současnou roli a zodpovědnost médií v souvislostech společenských zvratů a neštěstí. Jednotliví novináři budou svoje chápání vlastního úkolu ilustrovat na konkrétních ukázkách své práce. Konference též připomene různorodost českých „osudových osmiček“. Proběhne v pátek 9. listopadu na Evangelické teologické fakultě UK v Praze.
Co dnes můžou a mají dělat média? Co pro novináře znamená učit se svobodě anebo svobodu hájit? Co s regionálním novinářem udělá „velká kauza“? Jak se novinářů dotýkají vraždy? To jsou některé z otázek, na něž budou hledat odpovědi účastníci další mezioborové konference na Evangelické teologické fakultě UK v Praze.
Konference bude reflektovat společenskou úlohu médií v dialogu: jednotliví novináři představí svoji práci a spolu s účastníky a komentátory z řad sociologů, psychologů, duchovních budou hledat její dopad. Účast přislíbil např. Tomáš Němeček (držitel Ceny F. Peroutky a Ceny K. H. Borovského), investigativní žurnalistka Pavla Holcová, rozhlasový reportér Milan Kopecký, rozhlasová publicistka Jitka Šestáková a další.
Jedná se již o 9. mezioborovou konferenci, kterou pořádá Evangelická teologická fakulta Univerzity Karlovy ve spolupráci s Psychosociálním intervenčním týmem České republiky, Diakonií Českobratrské církve evangelické, Psychologickou službou Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru MV ČR, Cyrilometodějskou teologickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci a Spolkem krizovců a humanitářů. V předchozích osmi ročnících účastníci prozkoumávali jednotlivá témata psychosociální krizové spolupráce z mezioborové perspektivy. Od tohoto ročníku začnou konference představovat jednotlivé obory, které mezioborové a mezilidské pole psychosociální krizové spolupráce vytvářejí.
Konference proběhne v pátek 9. listopadu 2018 od 10 do 15 hodin. Účast na ní je bezplatná.