Psychosociální intervenční tým ČR
  |  Úvod  |  Kdo jsme  |  Aktuality  |  Události  |  Rituály  |  Dokumenty  |  Fotogalerie  |  Odkazy  |  JSME LIDI, NE ČÍSLA - POVÍDÁME SI A DĚKUJEME  | Vytvořit nový účet
Zaslat zpět heslo

V Ostravě se srazily tramvaje
V Ostravě se v pátek 11. 4. 2008 v 17.53 čelně srazily dvě tramvaje (jednokolejný úsek mezi porubským koupalištěm a výhybnou Vřesina). Cestujících bylo celkem 51 + 2 řidiči. Ke srážce došlo zřejmě proto, že jeden z řidičů tramvaje nerespektoval zákaz vjezdu na jednokolejnou trať a jeho souprava se čelně střetla s další tramvají. Bilance: 3 mrtví, 38 zraněných, z toho 13 těžce.

Na místě události pomáhali zraněným a dalším zasaženým během několikahodinového náročného zásahu záchranářů také psycholožka Hasičského záchranného sboru, psycholog Zdravotnické záchranné služby a členové týmu PIP Policie ČR. Funkci informačního a koordinančího centra následné pomoci převzali pracovníci Krizového centra Ostrava. Ti už v prvních hodinách obsluhovali krizovou linku, na niž během noci volaly desítky lidí. Zároveň opakovaně navštívili zraněné v nemocnicích. Do pomoci se následně zapojili také organizace ADRA, Rafae či Psychosociální intervenční tým ČR.

Ve středu 23. dubna se ve Vřesině konalo informační setkání s občany, které pořádalo Krizové centrum Ostrava. Jednání se kromě obyvatel Vřesiny a zástupců obce Vřesina zúčastnil náměstek primátora města Ostravy Vojtěch Mynář, zástupce ministerstva vnitra Štěpán Vymětal a zástupci Dopravního podniku Ostrava a.s.

Na Ostravské univerzitě 24. 4. proběhlo informační setkání místní sítě, zaměřené na střednědobou a dlouhodobou pomoc po události. "Klienty v současné době zajímá odškodnění. Ptají se, na co mají právo a kdo jim v tom pomůže," řekla šéfka krizového centra Petra Ďásková. "Je důležité, aby věděli, že na to nezůstali sami. Pracujeme s lidmi, kteří své potřeby nemusí umět vyjádřit. Je důležité předat informace o možné pomoci jejich rodinám a blízkým," dodala psycholožka Bohumila Baštecká, která se specializuje na pomoc lidem v podobných situacích.  

Šest týdnů po události, v pátek 23. 5. od 18 hodin, se v nedalekém kostele sv. Antonína Paduánského uskutečnila ekumenická bohoslužba pro všechny zasažené. Uspořádalo ji Krizové centrum Ostrava spolu s místnímí duchovními a Psychosociálním intervenčním týmem (více zde).

Bohoslužba se koná také u příležitosti výročí neštěstí.

Leták, vydaný Krizovým centrem Ostrava bezprostředně po události, si můžete stáhnout zde.
Připojte se k nám na sociální sítiKalendář

červen
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zobrazení - celý měsíc