Psychosociální intervenční tým ČR
  |  Úvod  |  Kdo jsme  |  Aktuality  |  Události  |  Rituály  |  Dokumenty  |  Fotogalerie  |  Odkazy  |  JSME LIDI, NE ČÍSLA - POVÍDÁME SI A DĚKUJEME  | Vytvořit nový účet
Zaslat zpět heslo

V Ostravě si připomněli oběti tramvajové nehody
Šest týdnů po tragickém neštěstí na tramvajové lince u Vřesiny se v nedalekém kostele sv. Antonína Paduánského uskutečnila ekumenická bohoslužba pro všechny zasažené. Uspořádalo ji Krizové centrum Ostrava spolu s místnímí duchovními a Psychosociálním intervenčním týmem.


Ekumenická bohoslužba v kostele ve Vřesině (zdroj www.novinky.cz)

Uctít památku zemřelých a povzbudit pozůstalé, vyjádřit solidaritu se zraněnými a podpořit jejich rodiny, kolegy a sousedy, ale také přispět ke smíření nás všech – to byly hlavní cíle ekumenické bohoslužby, která proběhla v pátek 23. května od 18 hodin v kostele sv. Antonína Paduánského ve Vřesině u Ostravy.

Na bohoslužbu navázalo od 19 do 20 hodin ve společenském sále u místní mateřské školy setkání s rozpravou na téma „Prožili jsme dopravní nehodu: jak dál?“
 
Organizátoři tak chtěli nabídnout prostor pro zastavení se, možnost navzájem se podpořit a prohloubit vnímavost jedni k druhým, protože neštěstí se dějí denně. Poděkovali také záchranářům, sociálním a krizovým pracovníkům a všem, kdo nesli a budou nést důsledky události. Na bohoslužbu i následnou rozpravu zvali širokou veřejnost. "Moc děkuji za to, že jsem tu mohla být - a tímto se pro mě celá událost stává uzavřenou a už na ni nechci myslet," loučila se po bohoslužbě jedna z přímých účastnic nehody. "Za významné považuji, že se do přípravy bohoslužby a následné rozpravy zapojilo velké množství lidí. Právě ti nejméně "kosteloví", byli největším obohacením," hodnotí událost Martin Jániš, který se na přípravě akce podílel za Psychosociální intervenční tým.

Krizové centrum Ostrava, které akci spolupořádalo, poskytuje non stop bezplatnou pomoc lidem v krizových životních situacích. Bezprostředně po nehodě převzalo funkci informačního, kontaktního a poradenského centra pro zasažené občany.
 
Neštěstí, na něž ekumenická bohoslužba reaguje, se stalo v pátek 11. dubna 2008. Na jednokolejném úseku nedaleko Vřesiny se čelně srazily dvě tramvaje. Při nehodě tři lidé zahynuli a desítky byly zraněny. Dopady události zasáhly další stovky lidí z okolí přímých účastníků. Více zde.
Připojte se k nám na sociální sítiKalendář

září
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Zobrazení - celý měsíc