Psychosociální intervenční tým ČR
  |  Úvod  |  Kdo jsme  |  Aktuality  |  Události  |  Rituály  |  Dokumenty  |  Fotogalerie  |  Odkazy  |  JSME LIDI, NE ČÍSLA - POVÍDÁME SI A DĚKUJEME  | Vytvořit nový účet
Zaslat zpět heslo

Výzva novinářům
Zvřejňujeme dopis ze dne 3.4. 2020, kterým se v souvislosti s epidemickou situací obracíme na sdělovací prostředky s prosbou o spolupráci.
Čtěte více...

Vietnamská píseň Ghen Cô Vy – neboli Teď co my
Zveřejňujeme odkaz na nahrávku na You Tube a český překlad písně.
Čtěte více...

Jak žít spolu a s virem
Zveřejňujeme leták se zásadami pro pomoc sobě a druhým s názvem "Jak žít spolu a s virem" z 20.3. 2020. Vznikl za spolupráce řady institucí i jednotlivců. Jeho cílem je podpořit společné zvládání pandemie koronaviru. "Ať chceme nebo nechceme, patříme k sobě a potřebujeme se. Nejsme v tom sami."
Čtěte více...

Covid-19 v České republice: Můžeme se rozhodnout
Zveřejňujeme prohlášení k situaci kolem koronaviru Covid-19 v ČR.
Čtěte více...

Sexuální zneužívání v církvi: často kladené otázky
Předkládáme odpovědi na otázky, které si v souvislosti se sexuálním zneužíváním v církvi klademe a které si kladou lidé kolem nás. Seznam jistě není konečný, lze ho s vaší spoluprací rozšiřovat a zpřesňovat. Předpokládáme též, že na některé otázky nelze najít spolehlivou odpověď bez reálné, opravdové a otevřené veřejné diskuse.
Čtěte více...

Návraty z hranic
Statisíce lidí na útěku ze svých domovů v zemích, kde se dlouhodobě válčí, jsou realitou posledního roku. V evropských zemích, kam většinou směřují, vyvolává tato migrační vlna rozporuplné reakce. U vlád a státních institucí těchto zemí i u jejich obyvatel. Diskuse plné emocí rozdělují státy, rodiny i přátele.
Čtěte více...

Povodně 2013: Duchovní PITu píší kolegům "pod vodou"
V červnu 2013 zasáhly Českou republiku povodně. Evangeličtí duchovní, kteří jsou členy PITu, adresovali v polovině července svým kolegům v zaplavených regionech dopis s vyjádřením solidarity, nabídkou spolupráce a přemýšlením o výzvách, které tato událost představuje pro církevní společenství.
Čtěte více...

Do pomoci po nehodě francouzského autobusu se zapojili i občané
Francouzský autobus s dětmi a učiteli ze střední školy v Remeši sjel 8.4.2013 brzy ráno z dálnice D5 u Rokycan a narazil do svahu. Jedna šestnáctiletá dívka zemřela a čtyřicet lidí bylo zraněno.
Čtěte více...

Dům se zhroutil. Lidé se drží a solidarizují
Tři děti a tři dospělí zahynuli v neděli 17. února 2013 při výbuchu plynu a následném požáru a  zhroucení bytového domu ve Frenštátu pod Radhoštěm. Jednou z obětí je i pravděpodobný viník neštěstí, který explozi úmyslně způsobil.
Čtěte více...

Ke spolupráci po nehodě u Klášterce se spojili zástupci města, školy, odborníků i zasažených
Ve středu 29.8.2012 proběhla v Karlových Varech série schůzek, zaměřených na spolupráci a pomoc po tragické prázdninové nehodě z 12.8. u Klášterce n. Ohří, při níž zahynuli čtyři mladí lidé.
Čtěte více...

Spolupráce po nehodě českého autobusu v Chorvatsku 2012
23.6.2012: Český autobus havaroval nedaleko tunelu Sveti Rok v Chorvatsku. Nehoda si vyžádala 8 mrtvých a desítky zraněných.
Čtěte více...

Nehoda autobusu v Chorvatsku: Nejsme na to a v tom sami
Podpořit svépomoc a vzájemnou pomoc a udržet dlouhodobou pozornost k neštěstí - to byla hlavní témata schůzky, která se uskutečnila v Brně při příležitosti šesti týdnů od nehody českého autobusu v Chorvatsku.
Čtěte více...

Dlouhodobou spolupráci po nehodě českého autobusu v Chorvatsku podpoří koordinační schůzka
V sobotu 4. srpna 2012 proběhne v Brně koordinační schůzka, věnovaná možnostem dlouhodobé spolupráce po neštěstí českého autobusu v Chorvatsku z konce června letošního roku.
Čtěte více...

OS Comenius a PIT vyjadřují soustrast po železničním neštěstí v Polsku
Dne 8.3. 2012 zaslali zástupci občanského sdružení Comenius a Psychosociálního intervenčního týmu ČR dopis velvyslanci a generální konzulce Polské republiky v ČR s vyjádřením účasti po železničním neštěstí u Szczekociny.
Čtěte více...

Týden po útocích v Norsku proběhla v Praze bohoslužba
(aktualizováno 2.8.2011) Na sedm set lidí se v pátek 29. července 2011 zúčastnilo v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha ekumenické bohoslužby za oběti útoků v Oslu a na ostrově Utoya.
Čtěte více...

Na školním výletu vyhasly dva životy
Při raftařském výletu se 9.6. 2011 utopili na jezu u Olomouce žák a učitelka základní školy z Nového Jičína. Ta za topícím se chlapcem skočila do vody. Při pokusu o záchranu se zranil také instruktor firmy, která akci pro školáky pořádala.
Čtěte více...

V pražské Tróji rozsvítili světlo pro ztracenou Aničku
V úterý 21.12. 2010 vpodvečer se na zahradě školní družiny Základní školy Na Šutce v Praze - Tróji sešli učitelé a žáci školy, aby rozsvítili vánoční světlo pro Aničku.
Čtěte více...

Události v Polsku: PIT vyjadřuje solidaritu polskému velvyslanci v ČR
Členové PITu dnes zaslali polskému velvyslanci v ČR panu Janu Pastwovi dopis s vyjádřením solidarity po neštěstích, která v uplynulých dnech potkala polské občany.
Čtěte více...

Po povodni na severu Čech plánují dlouhodobou pomoc
V sobotu 7.8. 2010 zasáhly sever Čech ničivé povodně. Ty si kromě rozsáhlých materiálních škod vyžádaly také několik lidských životů. Do pomoci se okamžitě zapojily místní samosprávy, složky IZS, humanitární organizace i občané.
Čtěte více...

Velká voda udeřila na několika místech České republiky
Bleskové povodně zasáhly během několika dnů od 24. června 2009 řadu obcí na severní Moravě a v severních a jižních Čechách. Kromě velkých materiálních škod si přívaly vody vyžádaly řadu lidských životů. Jedná se o třetí nejtragičtější povodně v České republice.
Čtěte více...

Rodinná tragédie v Blatnici vzbudila smutek i solidaritu
Dvouletá holčička a její sedmiletý bratr byli ubodáni 13. května 2009 v domku v Blatnici pod Svatým Antonínkem. Policie z dvojnásobného zabití obvinila jejich matku.
Čtěte více...

Po střelbě v Petřvaldu vyhaslo pět lidských životů
Ke čtyřnásobné vraždě došlo 7. března 2009 v obci Petřvald na Karvinsku. Střelnou zbraň nakonec obrátil vrah i proti sobě a zemřel za několik dní v nemocnici.
Čtěte více...

PIT vyjadřuje soustrast zasaženým nehodou u slovenské Polomky
Psychosociální intervenční tým dnes zaslal e-mail kolegům z krizového intervenčního týmu při Záchrannej zdravotnej službe Slovenskej republiky. Vyjadřuje v něm soustrast a solidaritu v souvislosti s nehodou u Polomky, kde si 21.2. 2009 srážka vlaku a autobusu vyžádala 12 mrtvých a přes 20 zraněných. Nabídl také zkušenosti s komunitními intervencemi (podpora svépomoci, vzájemné pomoci) ve  střednědobém a dlouhodobém  horizontu.
Čtěte více...

Při nehodě v Klatovech zemřeli tři lidé
V úterý 3. února 2009 před půl jedenáctou večer došlo v Klatovech – Lubech k dopravní nehodě s tragickými následky. V důsledku čelní srážky dvou osobních vozů zemřeli tři lidé a další tři utrpěli zranění. Jeden z přeživších byl i opilý muž, kterého policisté za nehodu obvinili.
Čtěte více...

Pád stromu ve Zlíně si vyžádal život dvou dětí
Ve čtvrtek 22. ledna 2009 spadl v centru Zlína vzrostlý strom. Dva dvanáctiletí chlapci na následky zranění později zemřeli v nemocnici. Zranění utrpělo i dalších pět kolemjdoucích.
Čtěte více...

Na zasažené výbuchem plynu v Hradci Králové nezapomněli
V obytném domě ve Střelecké ulici v centru Hradce Králové vybuchl 16. listopadu 2008 plyn. Exploze zabila třiatřicetiletou ženu, starší muž zemřel za několik týdnů v nemocnici. Zraněno bylo i dalších 5 lidí. Dům je stále neobyvatelný a jeho obyvatelé prožili Vánoce u příbuzných nebo v náhradních bytech, které jim poskytla radnice.
Čtěte více...

Tragicky skončily prázdniny pro dvě rodiny z Nejdku
Jen pár metrů od domova havarovalo v pátek 29. srpna 2008 před půlnocí sedm lidí z Nejdku na Karlovarsku v osobním autě. Návrat z rodinné oslavy skončil tragicky: nehoda si vyžádala celkem pět mrtvých.
Čtěte více...

PIT vyjadřuje soustrast zasaženým nehodou slovenského autobusu
Psychosociální intervenční tým ČR vyjadřuje soustrast všem zasaženým nehodou slovenského autobusu v Chorvatsku. Neštěstí se stalo v neděli 7. září 2008 na dálnici mezi Záhřebem a Splitem a zahynulo při a po něm 15 lidí.
Čtěte více...

U Studénky najel vlak do spadlého mostu: 8 mrtvých
V pátek 8. srpna 2008 v 10:30 hodin došlo v obci Studénka na Novojičínsku k vážnému železničnímu neštěstí. Rychlík ČD EuroCity 108 Comenius, který jel na trase Krakov-Praha najel do spadlého silničního mostu.
Čtěte více...

Nehoda u Panenského Týnce si vyžádala 8 mrtvých
Ve středu 13. 2. 2008 zahynulo při dopravní nehodě mikrobusu, který se čelně střetl s kamionem, 8 pracovníků postoloprtské firmy Ziki na cestě na noční směnu. Srážku pravděpodobně zavinil řidič osobního automobilu, který krátce před událostí nákladní vůz předjížděl.Spolu s městem Postoloprty, které vyplatilo pozůstalým rodinám okamžitou finanční pomoc a založilo sbírkové konto, zareagovali na událost také členové Psychosociálního intervenčního týmu.
Čtěte více...

V Chrasti srazilo auto matku se synem
V Chrasti u Chrudimi srazil 22. 5. 2008 šestadvacetiletý řidič bez řidičského oprávnění devětadvacetiletou matku s tříletým synem, kteří na místě zemřeli. Svědkem nehody byl i druhý syn ženy. Celé město vyjadřuje smutek a solidaritu se známou rodinou pokládáním květin a zapalováním svící na místě nehody.
Čtěte více...

Ve Velemyšlevsi narazil plný autobus do domu
Ve středu 7. 5. 2008 došlo na Lounsku k další vážné dopravní nehodě. Autobus s dělníky, vracejícími se z ranní směny, narazil v obci Velemyšleves do rodinného domu. Desítky lidí se při nehodě zranily.
Čtěte více...

V Ostravě se srazily tramvaje
V Ostravě se v pátek 11. 4. 2008 v 17.53 čelně srazily dvě tramvaje (jednokolejný úsek mezi porubským koupalištěm a výhybnou Vřesina). Cestujících bylo celkem 51 + 2 řidiči. Ke srážce došlo zřejmě proto, že jeden z řidičů tramvaje nerespektoval zákaz vjezdu na jednokolejnou trať a jeho souprava se čelně střetla s další tramvají. Bilance: 3 mrtví, 38 zraněných, z toho 13 těžce.
Čtěte více...

Připojte se k nám na sociální sítiKalendář

červen
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zobrazení - celý měsíc