Psychosociální intervenční tým ČR
  |  Úvod  |  Kdo jsme  |  Aktuality  |  Události  |  Rituály  |  Dokumenty  |  Fotogalerie  |  Odkazy  |  JSME LIDI, NE ČÍSLA - POVÍDÁME SI A DĚKUJEME  | 



Vytvořit nový účet
Zaslat zpět heslo





Konference nabídne prostor setkání: různíme se, solidarizujeme a jdeme za svým i za nouzového stavu
Svoboda a společenství – v perspektivě těchto dvou hodnot budou účastníci přesoborové konference uvažovat nad otázkami, rozpory a zkušenostmi, které přinesl jarní a podzimní nouzový stav v ČR. Zájemci se ke konferenci mohou připojit na internetu.
Čtěte více...

Konference o životním prostředí jako novém náboženství a žité starosti
Společně se spolupořádajícími institucemi zveme na transdisciplinární konferenci k 10. výročí Diakoniky - Komunitní krizové a pastorační práce s názvem ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ: nové náboženství a žitá starost aneb „Jsem starosta, třídím odpad a sázím stromy: Co mám dělat víc?"
Čtěte více...

Materiál První psychická pomoc SZO vychází česky
Příručku "První psychická pomoc: průvodce pro terénní pracovníky" Světové zdravotnické organizace z roku 2011 vydala Univerzita Karlova, Evangelická teologická fakulta v roce 2019 také česky.
Čtěte více...

Setkání PITu 2.-3. 6. 2019
Ve dnech 2.-3. června 2019 proběhne na faře v Chrástu u Plzně tradiční jarní setkání Psychosociálního intervenčního týmu.
Čtěte více...

Konference "(Za) co můžou média?"
Mezioborová konference představí současnou roli a zodpovědnost médií v souvislostech společenských zvratů a neštěstí. Jednotliví novináři budou svoje chápání vlastního úkolu ilustrovat na konkrétních ukázkách své práce. Konference též připomene různorodost českých „osudových osmiček“.  Proběhne v pátek 9. listopadu na Evangelické teologické fakultě UK v Praze.
Čtěte více...

Setkání PITu 2018 v Českém Brodě
Tradiční jarní setkání členů Psychosociálního intervenčního týmu proběhlo od 20. do pondělí 21. května 2018 ve Zvonici u evangelického kostela Nejsvětější Trojice v Českém Brodě. Na programu byla například příprava brožury příběhů do situace sebevražd nebo příprava podzimní konference o roli médií v kontextu neštěstí.
Čtěte více...

Odolnost jako rozhodnutí - téma podzimní mezioborové konference
V pátek 10. listopadu proběhne na Evangelické teologické fakultě UK v Praze již 8. mezioborová konference - tentokrát s tématem "Odolnost jako rozhodnutí".
Čtěte více...

Vertikála o chování na silnicích
Poslechněte si pořad ČRo Plus s Martinem Farářem, šéfem BESIPu, a Karlem Šimrem, evangelickým farářem a koordinátorem Psychosociálního intervenčního týmu ČR.
Čtěte více...

Přemíra neštěstí: Můžeme ještě soucítit?
Pod tímto názvem proběhlo 2.-3. dubna 2017 v Doubravici nad Svitavou jarní setkání Psychosociálního intervenčního týmu a přátel. Uvažovali jsme o tom, jak můžeme v měnícím se světě jako lidé a jako organizace (či jako občanské iniciativy) solidarizovat v situacích neštěstí.
Čtěte více...

Konference "Neštěstí a participace"
V pátek 11. listopadu 2016 proběhne na Evangelické teologické fakultě UK v Praze další mezioborová konference - tentokrát s názvem "Neštěstí a participace".
Čtěte více...

Předání Ceny Michala Velíška doprovodí seminář o odpouštění
U příležitosti předání již 10. Ceny Michala Velíška pořádá Nadace ADRA ve středu 2. prosince 2015 od 10.30 hodin v Rezidenci primátora hlavního města Prahy (Mariánské náměstí 1, Praha 1) seminář ODVAHA ODPUSTIT.
Čtěte více...

Zprovozněna diskuse po konferenci "Můj soused zabiják"
Konference s názvem "Můj soused zabiják" proběhla 20. listopadu 2015 v prostorách Evangelické teologické fakulty UK v Praze. Jejím cílem bylo společně promýšlet, jak může člověk pěstovat důvěru k sobě, druhým a ke světu, když stát se může cokoliv, a zradit může kdokoliv, i on sám - a jak posílit vzájemné odhodlání v tomto směru.
Čtěte více...

Shrnutí podzimního setkání PITu 2015 v Boskovicích
Ve dnech 6.-7.11. 2015 proběhlo v Boskovicích podzimní pracovní setkání Psychosociálního intervenčního týmu. Připomnělo mimo jiné 15 let existence tohoto uskupení a 5 let Standardů psychosociální krizové spolupráce.
Čtěte více...

Budoucnosti krizové pomoci se bude věnovat ostravská konference
V rámci výročí 10 let od založení Krizového centra Ostrava proběhne 21.9. 2015 v Ostravě konference s názvem BUDOUCNOST KRIZOVÉ POMOCI.
Čtěte více...

Sousedství a služby jako téma jarního setkání v Chrástu
Ve dnech 12.-13.6. 2015 uspořádal Psychosociální intervenční tým ČR na evangelické faře v Chrástu u Plzně setkání s tématem KRIZOVÁ SPOLUPRÁCE V ČR: PROPOJENÍ, SPOLUPRÁCE, SMĚŘOVÁNÍ. Zástupci celostátní i regionální sítě promýšleli na příkladech útoku střelce v Uherském Brodě a vraždy v Horní Bříze možnosti, jak propojit lidi a služby v situacích krize.
Čtěte více...

B. Baštecká v DVTV o neštěstích a odolnosti
Bohumila Baštecká opovídala na otázky Daniely Drtinové 31.3. 2015 v pořadu DVTV. V rozhovoru se věnovaly únosu a návratu českých dívek ze zajetí v Pákistánu. Řeč byla o posttraumatickém růstu, odolnosti nebo významu naděje a solidarity.
Čtěte více...

Jak čelit nejednoznačnosti?
Pod tímto názvem proběhne 3. prosince od 10.30 doprovodný seminář k udílení Ceny Michala Velíška. Hlavním tématem bude násilná smrt v prostředí školy.
Čtěte více...

PIT zve na setkání v Pardubicích s tématem "Válka a my"
Tradiční podzimní setkání Psychosociálního intervenčního týmu ČR proběhne v pondělí 13. října 2014 na faře Českobratrské církve evangelické v Pardubicích (Sladkovského 638).
Čtěte více...

Sborník z konference o sebevraždách volně ke stažení
Zveřejňujeme sborník z konference "Sebevraždy všedního dne: co my na to?", která se konala 15.11.2013 na Evangelické teologické fakultě UK v Praze.
Čtěte více...

PROGRAM: Podzimní konference o obětech podle z/Zákona
Tradiční podzimní mezioborová konference na ETF UK v Praze proběhne letos 21.11. s názvem „Oběti podle z/Zákona“
Čtěte více...

Vyšel sborník o povodňové pomoci
V Brně vyšel na jaře 2014 sborník Protipovodňového vzdělávacího a výzkumného centra s názvem "Dobrovolnictví a nestátní neziskové organizace při řešení následků povodní v ČR". Obsahuje příspěvky představitelů neziskových organizací, ale klade také hlubší otázky nad smyslem povodňové pomoci a spoluprace.
Čtěte více...

Náplní jarního setkání PITu se staly sebevraždy v perspektivě komunitní spolupráce
Účastníci jarního setkání Psychosociálního intervenčního týmu, které proběhlo 25. a 26. 4. 2014 v Doubravici nad Svitavou, se zabývali tématem sebevražd pod zorným úhlem komunitní spolupráce a zacházení s mocí v pomáhání.
Čtěte více...

Studenti budou diskutovat s neziskovkami o dobrovolnictví při mimořádných událostech
Ve čtvrtek 13. března 2014 proběhne na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity v Brně debata o aktuálních otázkách ohledně nestátních neziskových organizací a dobrovolnictví při mimořádných událostech.
Čtěte více...

Sebevraždy všedního dne: Co my na to?
Pod tímto názvem se 15. listopadu 2013 na Evangelické teologické fakultě konala čtvrtá mezioborová konference. Přinesla možnost sdílet citlivé téma a hovořit o něm bez předsudků.
Čtěte více...

Rafae otevírá výcvik Krizové pomoci a první psychosociální pomoci
Mezioborový akreditovaný sebezkušenostně koncipovaný výcvik zaměřený na první občanské pomoci, krizovou intervenci a doprovázení považují jeho lektoři v ČR za jedinečný. Účastníci si osvojí též současné důrazy na komunitu, kulturní kompetenci a kolegiální oporu.
Čtěte více...

Vyšel sborník Neštěstí a vina, odvaha a spolupráce
Evangelická teologická fakulta UK v Praze vydala v cyklu Studie a texty soubor přednášek z několika ročníků podzimních konferencí s tematikou neštěstí a ze seminářů u příležitosti předávání Ceny Michala Velíška.
Čtěte více...

Předání již 8. Ceny Michala Velíška doprovodí seminář "Odvaha soudit"
Nadace ADRA pořádá při příležitosti 8. ročníku Ceny Michala Velíška v pondělí 9. prosince 2013 od 10.30 hodin v Rezidenci primátora hlavního města Prahy na Mariánském náměstí 1, Praha 1 seminář ODVAHA SOUDIT.
Čtěte více...

Členové a příznivci PITu se v Chrástu u Plzně setkali se zástupci místní sítě
V neděli 13. a v pondělí 14. října 2013 probíhalo na evangelické faře v Chrástu u Plzně podzimní setkání členů a příznivců Psychosociálního intervenčního týmu. Jeho součástí byla i komunitní schůzka místních občanů a organizací, angažujících se v oblasti pomoci obětem trestných činů.
Čtěte více...

Listopadová konference na ETF otevře téma sebevražd
Ke společnému přemýšlení nad neštěstími, která nás v životě provází, zve již čtvrtá mezioborová konference. Proběhne v pátek 15. listopadu ve Velké posluchárně Evangelické teologické fakulty UK v Praze (Černá 9) od 10 hodin s tématem: "Sebevraždy všedního dne: co my na to?".
Čtěte více...

Grada vydala knihu Psychosociální krizová spolupráce
Učebnice se zaměřuje se na současný vývoj: klade důraz na odolnost, komunitu, duchovní potřeby a zdroje, partnerství, rozmanitost a mezioborovost (kterou reprezentuje i autorský kolektiv).
Čtěte více...

Cestovní kanceláře myslí na pomoc svým klientům při neštěstích na cestách
Asociace cestovních kanceláří České republiky ve spolupráci s Psychosociálním intervenčním týmem České republiky uspořádala pod záštitou ministra pro místní rozvoj pana Kamila Jankovského 13. června 2013 v pražském hotelu Kampa konferenci Kritické a tragické situace v cestovním ruchu aneb Jak má postupovat management cestovních kanceláří a dopravců v případě vzniku mimořádné události, která postihla jejich klienty.
Čtěte více...

Tvořte s námi leták o sebevraždě
Už delší čas vnímáme potřebu vytvořit informační materiál "KDYŽ SE NĚKDO ROZHODNE ZEMŘÍT" do situace sebevraždy. Po setkání PITu v dubnu 2013 začal dostávat jasnější zaměření. Svou zkušeností se nyní každý může podílet na jeho vytvoření.
Čtěte více...

Jarní setkání PITu 2013 proběhlo v Olomouci
Jarní setkání členů a příznivců Psychosociálního intervenčního týmu ČR proběhlo ve dnech 26. až 27. dubna 2013 v Olomouci na Katedře křesťanské sociální práce Univerzity Palackého Olomouc (Na Hradě 5).
Čtěte více...

Etické otázky v pohřebnictví přiblíží předáška na ETF UK v Praze
Víte, že ročně je u nás rozděleno o třetinu více manželství smrtí než rozvodem? Že dodnes u nás není legální pohřbívat mrtvě narozené děti? Že s multikulturalitou souvisejí i požadavky na speciální pohřebiště?Přijďte se o těchto a souvisejících otázkách více dozvědět!
Čtěte více...

Na předávání Ceny Michala Velíška vystoupí zachráněná žena
Nadace ADRA pořádá při příležitosti 7. ročníku Ceny Michala Velíška pod záštitou primátora hl. m. Prahy MUDr. Bohuslava Svobody seminář "ODVAHA SVĚDČIT" ve čtvrtek 6. prosince 2012 od 10:30 do 12:30 v Rezidenci primátora hlavního města Prahy na Mariánském náměstí 1, Praha 1.
Čtěte více...

Církve a hasiči na jedné lodi: bouře (mozků) trvá
Pod názvem "Unášeni větrem, zmítáni bouří: Na jedné lodi" proběhla 16.11. 2012 na Evangelické teologické fakultě UK v Praze mezioborová konference k desetiletí smlouvy o spolupráci mezi státem a církvemi při neštěstích. V první části se věnovala smlouvě a v druhé obsahu pojmu „duchovní pomoc“.
Čtěte více...

První absolventky pátého výcviku PITu převzaly osvědčení
Od neděle 21. do pondělí 22. října 2012 proběhlo v Hradci Králové podzimní setkání členů Psychosociálního intervenčního týmu a dalších zájemců o spolupráci po neštěstích. Během neděle skládali zkoušky čtyři absolventi právě skončeného výcviku.
Čtěte více...

Klánovičtí chtějí zlepšit tragickou bilanci neštěstí na železnici
V týdnu od 19. listopadu 2012 proběhnou v kulturním centru Nová beseda v Praze - Klánovicích Dny bezpečnosti na železnici. Zástupci místní komunity tak reagují na srážky vlaků také s mladými lidmi v místní stanici.
Čtěte více...

PIT má aktualizovaný veřejný závazek
Na jednání Rady Psychosociálního intervenčního týmu ČR dne 2.5. 2012 byl přijat aktualizovaný veřejný závazek uskupení. Ten je výsledkem dlouhodobého vylaďování, na němž se podíleli členové týmu i účastníci právě probíhajícího výcviku PITu.
Čtěte více...

NĚCO SE DĚJE v Ústeckém kraji
Na další konferenci věnovanou připravenosti na mimořádné události a krizové situace zve 7.6. 2012 Panel humanitárních organizací v Ústí nad Labem ve spolupráci s městem a dalšími organizace.
Čtěte více...

Třetí seminář prozkoumá téma "pokání"
Sdružení Rafae a Psychosociální intervenční tým ČR po roce zvou na další z cyklu "bytových seminářů" z oblasti pomoci po neštěstích. Proběhne 20.6. v Praze a bude věnován psychologickým a duchovním pohledům na téma "pokání".
Čtěte více...

Další z česko-moravských sympozií bude věnovánu tématu smíření
Katedra Křesťanské sociální práce Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci spolu s Evangelickou teologickou fakultou Univerzity Karlovy v Praze pořádá symposium na téma "Smíření".
Čtěte více...

Preventivní vlak vyjel po osmé
Stejně jako v předchozích letech i letos na jaře vyrazila na české koleje speciální vlaková souprava, jejímž úkolem není přepravovat cestující ani náklad, ale přivézt lidem informace, které mohou zachránit jejich zdraví i mnoho životů.
Čtěte více...

K výročí japonského zemětřesení vyšel sborník
V neděli 11. března 2012 uplyne rok od katastrofálního zemětřesení, které pohnulo zemskou osou. Následná vlna tsunami si vyžádala přes dvacet tisíc mrtvých a pohřešovaných na japonském pobřeží a havárii jaderné elektrárny ve Fukušimě.
Čtěte více...

Účastníci výcviku a členové PITu se poprvé setkali ve Svitavách
Tradiční jarní setkání Psychosociálního intervenčního týmu proběhlo ve dnech 16. až 18. března 2012 na česko-moravském pomezí ve Svitavách.
Čtěte více...

Povodeň - katastrofa nebo příležitost?
"Zelený kruh" zve na kávu s vědci na téma "POVODEŇ – katastrofa nebo příležitost ke změně? - O významu změn v životě i v krajině a způsobech proživání krize". Neformální setkání proběhne ve čtvrtek 16.2. 2012 od 18 hodin v Malostranské besedě (Malostranské nám. 21, Praha).
Čtěte více...

Seminář o komunitních přístupech na ETF UK v Praze
Intenzivní diakonický seminář s názvem "Beyond the Social Services" proběhne 10.-19.2.2012 na Evangelické teologické fakultě UK v Praze.
Čtěte více...

Vzniklo Desatero pro účastníky expedice
V materiálech ke stažení na našem webu najdete nově dokument "Smrt kamaráda při vertikálních sportech - desatero pro účastníky expedice". Text vznikl v roce 2012. Jeho cílem je sdílet zkušenosti z mimořádné situace, kde při zahraniční expedici zahynul jeden člen, a expedice neměla možnost předčasného návratu.
Čtěte více...

Školy mají k dispozici příručku pro neštěstí
Rok po vydání Standardů psychosociální krizové pomoci a spolupráce dostává odborná i široká veřejnost do rukou dlouho očekávanou "Příručku pro školy: Když se stane neštěstí".
Čtěte více...

Předání Ceny Michala Velíška doprovodí seminář
Nadace ADRA pořádá při příležitosti 6. ročníku vyhlášení Ceny Michala Velíška ve čtvrtek 15. prosince 2011 od 10.30 hodin v Rezidenci primátora hlavního města Prahy na Mariánském náměstí 1, Praha 1 SEMINÁŘ ODVAHA VYTRVAT aneb ROKY PO UDÁLOSTI.
Čtěte více...

Pomoci obětem nehod je možné i DMS-kou
České sdružení obětí dopravních nehod mohou lidé nově podpořit i prostřednictvím dárcovských SMS. Stačí odeslat SMS ve tvaru DMS OBETINEHOD na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč.
Čtěte více...

Konference ukázala rozdíly mezi japonským a českým postojem ke katastrofám
V pátek 14. října 2011, zhruba půl roku po katastrofálním zemětřesení v Japonsku, se ve zcela zaplněné velké posluchárně Evangelické teologické fakulty UK v Praze uskutečnila mezioborová konference s názvem "Bát se nebudeme: otřásání a trvání v kultuře japonské a české".
Čtěte více...

Setkání PITu v Poděbradech otevřelo téma role církví při neštěstích
Podzimní setkání Psychosociálního intervenčního týmu v roce 2011 proběhlo ve dnech 2.-3.10. v prostorách Farního sboru Českobratrské církve evangelické v Poděbradech.
Čtěte více...

PIT otevírá nový výcvik
(aktualizováno 20.7.2011) V září letošního roku se otevře už pátý výcvikový běh Psychosociálního intervenčního týmu, zaměřený na zapojení nových členů týmu, ale také na osvětu a posílení regionální spolupráce.
Čtěte více...

Druhý seminář o rituálech po neštěstích se bude věnovat tématu "modlitba"
Sdružení Rafae a Psychosociální intervenční tým pokračují v cyklu seminářů z oblasti pomoci po neštěstích. Druhý nese název "Rituály po neštěstích - MODLITBA" a uskuteční se 29.6.2011 v Praze.
Čtěte více...

Teologické fakulty zvou do Olomouce na sympozium o rozdílech v pomáhání
Katedra Křesťanské sociální práce Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci spolu s Evangelickou teologickou fakultou Univerzity Karlovy v Praze pořádají 7. června 2011 pracovní symposium na téma ROZDÍLY V POJETÍ POMOCI NAPŘÍČ EKUMÉNOU.
Čtěte více...

Setkání PITu v Ostravě připomnělo třetí výročí nehody tramvají ve Vřesině
Tradiční jarní setkání Psychosociálního intervenčního týmu proběhlo od 15. do 16. 4. 2011 v Salesiánském středisku Don Bosco v Ostravě.
Čtěte více...

Po podzimní přestávce opět vyjel Preventivní vlak
Po Velikonocích 2011 se vydal na svou sedmou cestu Preventivní vlak Českých drah a řady dalších partnerů. Psychosociální intervenční tým se na projektu opět podílel koordinací vozu první pomoci a výukou prvních občanských pomocí.
Čtěte více...

Standardy psychosociální krizové pomoci vydány
V prosinci roku 2010 vydalo psychologické pracoviště Ministerstva vnitra – generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České Republiky publikaci s názvem Standardy psychosociální krizové pomoci a spolupráce zaměřené na průběh a výsledek. Materiál vznikal při psychologickém pracovišti v průběhu posledních pěti let pod odborným externím vedením PhDr. Bohumily Baštecké, PhD. v rámci pracovní skupiny, jejímiž členy byli přizvaní odborníci různého zaměření z řad integrovaného záchranného systému ČR a zástupci různorodých státních i nestátních a neziskových organizací.
Čtěte více...

Rafae a PIT zvou na seminář o bohoslužbách po neštěstích
Sdružení Rafae a Psychosociální intervenční tým zahajují cyklus seminářů z oblasti pomoci po neštěstích. První nese název "Bohoslužby po neštěstích - rituál i pro lidi, kteří Boha neznají?" a uskuteční se 9.2.2011 v Praze.
Čtěte více...

Cenu Michala Velíška předali popáté
Nadace ADRA ve spolupráci s TV Nova uspořádala při příležitosti 5. ročníku vyhlášení Ceny Michala Velíška ve čtvrtek 16. prosince 2010 od 10.30 hodin v Rezidenci primátora hlavního města Prahy na Mariánském náměstí 1, Praha 1 seminář "Odvaha na každý den".
Čtěte více...

Konference o vině a neštěstí připomněla i desetiletí PITu
Na Evangelické teologické fakultě UK v Praze proběhla v pátek 19. listopadu 2010 konference s názvem „Vina a neštěstí: věrní souputníci“. Na jejím pořádání se podílely organizace z celé republiky. Deset let existence si při ní připomněl Psychosociální intervenční tým ČR .
Čtěte více...

Na severu Čech chystají další konferenci Víme o sobě
Druhý regionální workshop s podtitulem Humanitární a psychosociální pomoc při mimořádných událostech a hromadných neštěstích proběhne 4.11. 2010 v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje.
Čtěte více...

PIT hledal na setkání ve Strašicích směr své další cesty
Od neděle 17. do pondělí 18. října 2010 proběhlo ve Strašicích na Rokycansku tradiční podzimní setkání členů a příznivců Psychosociálního intervenčního týmu. Připomenout si desáté narozeniny PITu přijelo 15 lidí.
Čtěte více...

Vzniká leták s důrazem na děti při neštěstích
Na jarním setkání PITu v roce 2010 vznikl zárodek letáku, zaměřeného na potřeby dětí a škol v souvislosti se zvládáním dopadů neštěstí. Práce na tomto projektu pokračuje ve spolupráci se Skupinou pro tvorbu standardů Psychosociální krizové pomoci a spolupráce při Ministerstvu vnitra – generálním ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR. Pomoci při práci na materiálu můžete i vy.
Čtěte více...

Činnost ústeckého PANELu pokračuje
V Ústeckém regionu byly prvotním impulsem pro vznik a působení PANELu humanitárních organizací města Ústí nad Labem povodňové události z roku 2002 a  2006.
Čtěte více...

Preventivní dny železnice v Jindřichově Hradci doprovodil i vůz první pomoci
České dráhy a ČD Cargo uspořádaly ve dnech 12. a 13. května mimořádné preventivní dny železnice v Jindřichově Hradci. Studenti i veřejnost navštívili ve speciálním vlaku na jindřichohradeckém nádraží promítání krátkých filmů s ukázkami reálných neštěstí na železnici, při kterých zbytečně umírají lidé, prošli praktickým nácvikem první pomoci se záchranáři a diskutovali s drážním vyšetřovatelem ČD Cargo.
Čtěte více...

Členové a příznivci PITu na setkání v Doubravici uctili také památku obětí leteckého neštěstí u Smolenska
Pravidelné jarní setkání Psychosociálního intervenčního týmu proběhlo 16.-17. dubna 2010 v Doubravici nad Svitavou. Dva tucty účastníků z řad členů týmu i přátel ze spolupracujících organizací tentokrát ve dvou vzdělávacích blocích přemýšleli o možnostech spolupráce se školami v situaci neštěstí.
Čtěte více...

Preventivní vlak vyjel pošesté
V týdnu od 22. března 2010 se vydal na svou šestou cestu českými a moravskými městy Preventivní vlak Českých drah a dalších partnerů. Psychosociální intervenční tým v rámci projektu spolupracuje od loňského roku na voze první pomoci.
Čtěte více...

Konferenci Děti a mimořádná událost chystají ve Zlíně
Dne 23. března 2010 proběhne ve Zlíně konference "Děti a mimořádná událost". Pořádají ji ADRA a Ústav pedagogických věd Fakulty humanitních studií pod záštitou MVDr. Stanislava Mišáka, hejtmana Zlínského kraje, a genmjr. Ing. Miroslava Štěpána, generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR.
Čtěte více...

Příběhy vody před Vánocemi spojily regiony zasažené povodněmi
Pod názvem „Příběhy vody“ se o druhém prosincovém víkendu 2009 v místech zasažených loňskými povodněmi uskutečnila předvánoční setkání. V Novém Jičíně proběhla vernisáž fotografií, v Bernarticích na Jesenicku koncert.
Čtěte více...

Cenu Michala Velíška předají počtvrté
Nadace ADRA ve spolupráci s TV Nova pořádá při příležitosti 4. ročníku vyhlášení Ceny Michala Velíška ve středu 9. prosince 2009 od 10.30 hodin v Rezidenci primátora hlavního města Prahy na Mariánském náměstí 1, Praha 1 seminář s názvem "NAMÍSTO PRÁVA ZLO".
Čtěte více...

Česko si připomnělo oběti nehod
Ke Světovému dni obětí dopravních nehod, který letos připadl na neděli 15. listopadu 2009, se lidé připojili v Praze a na Plzeňsku pietním aktem, bohoslužbou a besedou.
Čtěte více...

Za mladými lidmi Karlovarského kraje vyjel Preventivní vlak
Na své podzimní jízdě navštívil Preventivní vlak v týdnu od 12. do 16. října 2009 tři velká města Karlovarského kraje.
Čtěte více...

Členové PITu zamířili do Hradce Králové
Podzimní setkání Psychosociálního intervenčního týmu proběhlo ve dnech 11.-12. října 2009 v prostorách Komunitního centra B+ v Hradci Králové.
Čtěte více...

Letáky k náhlému úmrtí blízkého a k dopravní nehodě vydány
MV-GŘ HZS ČR ve spolupráci s Občanským sdružením ADRA vydalo v létě 2009 finální verzi tří letáků, které vytvořila Pracovní skupina pro tvorbu a ověřování standardů psychosociální krizové pomoci při MV - Generálním ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR.
Čtěte více...

V plzeňském rozhlase zavzpomínali na velkou vodu v roce 2002
Přesně před sedmi lety vstoupila do Plzně ničivá povodeň. Nejvíce zde tehdy zasáhla čtvrť Roudná. Paní Marie Zviklová ještě po roce žila s manželem v provizoriu mezi okopanými omítkami. A rodina pana Miloslava Brunclíka přišla o střechu nad hlavou úplně.
Čtěte více...

Setkání nabídlo zastavení rok po nehodě vlaku ve Studénce
Společně se setkat a zastavit, vzpomenout ztráty i cenné zkušenosti - to byly hlavní cíle setkání s názvem "Comenius 2009 - rok poté", které se uskutečnilo u příležitosti výročí tragické nehody vlaku EC 108 Comenius. Připravilo ho Krizové centrum Ostrava ve spolupráci s Psychosociálním intervenčním týmem, přímou účastnicí neštěstí paní Naděždou Tomčíkovou, občanem Studénky panem Rudolfem Svobodou a dalšími.
Čtěte více...

Rafae otevírá výcvik Krizová pomoc a první psychosociální pomoc na Moravě
Občanské sdružení Rafae otevírá 150hodinový akreditovaný výcvik Krizová pomoc a první psychosociální pomoc. Odborným garantem výcviku je PhDr. Bohumila Baštecká, lektroský tým tvoří sociální pracovníci, psychologové, duchovní nebo policista.
Čtěte více...

Festival Kotvice bude věnován památce železničního neštěstí u Studénky
Jubilejní 10. ročník Festivalu dobré muziky KOTVICE 2009, který proběhne v pátek 19. června od 15 hodin ve Studénce na zahradě hotelu Antler, věnují pořadatelé památce obětí loňského železničního neštěstí ve Studénce.
Čtěte více...

V Ústí nad Labem působí Panel humanitárních organizací
Prvotním impulsem pro vznik a působení PANELu humanitárních organizací města Ústí nad Labem byly povodňové události z roku 2002 a  2006.
Čtěte více...

Členové týmu se setkali v Doubravici nad Svitavou
Na pravidelném půlročním setkání členů a příznivců Psychosociálního intervenčního týmu, které tentokrát proběhlo ve dnech 24.-25. dubna 2009 v charitním zařízení v Doubravici nad Svitavou na Blanensku, se sešlo  čtrnáct účastníků, kteří se školili v psychosociální pomoci a zároveň diskutovali o  aktuálních otázkách.
Čtěte více...

Preventivní vlak zamířil do jižních a západních Čech, nově s nácvikem první pomoci
Preventivní vlak Českých drah, Drážní inspekce, BESIPu Ministerstva dopravy, Policie ČR a ČD Cargo vyráuil v týdnu od 20. do 24. dubna 2009 už na svou čtvrtou cestu po České republice. Tentokrát i ve spolupráci s Psychosociálním intervenčním týmem.
Čtěte více...

Neštěstí vstoupilo mezi nás - Za Marcelou Tatarovou
V pátek 28. dubna 2006 ve večerních hodinách zahynula při dopravní nehodě ve věku 32 let naše kolegyně „piťačka“ Marcela Tatarová, duchovenská pracovnice Církve adventistů sedmého dne a manželka kazatele Pavla Tatara, který působil v Luži, Poličce, Chrudimi a Litomyšli. Při nehodě byli vážně zraněni kromě Pavla Tatara též oba jejich synové, dvouletý Štěpán a pětiletý Vítek.
Čtěte více...

Plzeňská konference otevřela i kontrovezní témata
První regionální konferenci "Víme o sobě?" v západních Čechách proběhla pod záštitou plzeňského primátora Ing. Pavla Rödla 25. března 2009. Připravilo ji město Plzeň s humanitární organizací ADRA. Na přípravě a realizaci se podílel i PIT.
Čtěte více...

Naděždu Tomčíkovou ocenil prezident republiky
Ve čtvrtek 19.3.2009 převzala paní Naděžda Tomčíková spolu s dalšími ocenění z rukou prezidenta republiky Václava Klause za podíl na záchraně lidských životů.
Čtěte více...

V pořadu Klíč se věnují potřebám lidí po nehodách
Jaké potřeby mají lidé, kteří prožili neštěstí? Co účinně pomáhá projít tímto těžkým obdobím a co pro to každý z nás může udělat? To jsou otázky, na něž hledají odpovědi tvůrci magazínu Klíč České televize prostřednictvím příběhů lidí, kteří se vyrovnávají v různých rolích s následky dopravních nehod.
Čtěte více...

Panenský Týnec 13. 2. – rok poté
13. února 2008 se u Panenského Týnce srazila dodávka firmy Ziki s kamionem. Zahynulo osm mužů, živitelů rodin.
Čtěte více...

Česká televize naučí pomáhat při nehodách
Nový pořad Než přijede záchranka uvede od ledna 2009 Česká televize. Třináctidílný cyklus seznámí diváky s možnostmi laické první pomoci po dopravních nehodách. 
Čtěte více...

Čechy a Moravu propojila vzpomínka na oběti nehod
V sobotu 8. listopadu 2008, tři měsíce po železničním neštěstí ve Studénce, proběhl v ČR vzpomínkový řetězec s názvem Spojeni osudem: ani v neštěstí nejsme sami. Připomněl památku zemřelých, situaci zraněných a jejich rodin, statečnost pomáhajících s cílem podpořit vnímavost a solidaritu nás všech.
Čtěte více...

ČRo Plzeň: Vážné dopravní nehody a my
V loňském roce na českých silnicích zahynulo podle policejních statistik 1123 lidí. Mezi nimi i tři členové rodiny Pavla Jedličky. Jaké to je, když se neosobní čísla dotknou nás a našich blízkých? A jak si navzájem můžeme pomoci, když se stane vážná dopravní nehoda?
Čtěte více...

PIT na setkání v Dobrušce otevřel novou kapitolu své historie
Už druhé letošní setkání Psychosociálního intervenčního týmu se konalo ve dnech 5.-6. října 2008 v Dobrušce. Přítomní zde odsouhlasili znění veřejného závazku a definovali členství v týmu.
Čtěte více...

Konference o psychosociální pomoci potvrdila význam prevence
Ministerstvo vnitra – generální ředitelství Hasičského záchranného sboru a Nadace Adra uspořádali ve dnech 24. –25. září 2008 v Praze III. konferenci psychosociální pomoci s názvem – Mimořádná událost a psychosociální pomoc. Cílem konference bylo zvýšení informovanosti a kvality psychosociální pomoci v době mimořádné události jako například při dopravní nehodě, živelní pohromě a podobně. Konference se zúčastnili čeští i zahraniční odborníci.
Čtěte více...

Veřejnost dostává do rukou první verzi standardů psychosociální krizové pomoci
Tři roky po svém vzniku předkládá Pracovní skupina pro tvorbu a ověřování standardů psychosociální krizové pomoci veřejnosti první výsledky své práce. Manuál bude prezentovat na konferenci Víme o sobě III ve dnech 24. -25. září v Praze.
Čtěte více...

Rafae otvírá výcvik Krizové pomoci a první psychosociální pomoci
Nově koncipovaný výcvik zahajuje od října 2008 občanské sdružení Rafae. Celý vzdělávací program obsahuje 150 výcvikových hodin teoretické, sebezkušenostní a praktické přípravy. Proběhne formou osmi víkendových setkání.
Čtěte více...

V Praze v září proběhne konference "Víme o sobě III"
S heslem "Víme o sobě" se v Praze 24.-25. září 2008 uskuteční už třetí konference s mezinárodní účastí, tentokrát s názvem: Mimořádná událost a psychosociální pomoc. Pořádají ji MV - generální ředitelství HZS ČR a Nadace Adra pod záštitou primátora hlavního města Prahy Pavla Béma a generálního ředitele HZS ČR Miroslava Štěpána za účasti mnoha dalších subjektů.
Čtěte více...

V Ústí nad Labem uspořádali konferenci o pomoci po neštěstích
Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje a ADRA uspořádaly dne 4. 9. 2008 ve velkém sále krajského úřadu I. regionální konferenci s názvem Víme o sobě?
Čtěte více...

Ve Zlíně ověřovali při cvičení standardy psychosociální pomoci
Zvláštní cvičení proběhlo ve středu 4.června 2008 ve Zlíně. Jeho námětem byl výbuch v základní škole v centru města. V jeho důsledku zahynul jeden učitel a řada žáků byla zraněna. Cvičení se kromě základních složek IZS zúčastnili také příslušníci městské policie a dobrovolníci Psychosociálního intervenčního týmu a Českého červeného kříže. Ti na místě poskytovali podporu lehce zraněným a nezraněným žákům, jejich rodičům a partnerce zemřelého učitele.
Čtěte více...

V Luhačovicích se konala regionální konference
Dne 21. 5. 2008 se v Luhačovicích uskutečnila regionální konference složek IZS s organizacemi a lidmi, kteří mohou pomáhat při nebo po mimořádných událostech ve Zlínském kraji.
Čtěte více...

Připojte se k nám na sociální síti



Kalendář

červen
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zobrazení - celý měsíc