Psychosociální intervenční tým ČR
  |  Úvod  |  Kdo jsme  |  Aktuality  |  Události  |  Rituály  |  Dokumenty  |  Fotogalerie  |  Odkazy  |  JSME LIDI, NE ČÍSLA - POVÍDÁME SI A DĚKUJEME  | Vytvořit nový účet
Zaslat zpět heslo

Na oběti nehod se nezapomene ani letos
Na ty, kdo se nevrátili z cest, mohou lidé letos jednotlivě vzpomenout v Praze, Plzni a Moravské Chrastové. Na třetí neděli v listopadu připadá Světový den obětí dopravních nehod.
Čtěte více...

Česko opět spojila vzpomínka na oběti dopravních nehod
Při veřejných shromážděních v Praze, Plzni, Moravské Chrastové a Šlovicích si lidé jako každoročně připomněli Světový den obětí dopravních nehod.
Čtěte více...

Světový den obětí dopravních nehod slaví čtvrtstoletí
Při setkáních na Plzeňsku, v Praze a Moravské Chrastové si také lidé v Česku připomenou oběti dopravních nehod. Listopadový světový den vzpomínky na ně existuje již 25 let.
Čtěte více...

STUDÉNKA DESET LET POTÉ
Vracím se ze vzpomínkového setkání k deseti letům železničního neštěstí u Studénky. Před deseti lety v 10.30 najel vlak EC 108 Comenius na trati Krakow – Praha za městem Studénka do mostu, který těsně předtím spadl na trať. Při nehodě nebo v jejím důsledku zemřelo osm většinou mladých lidí z Čech, Polska a Ukrajiny, kolem stovky lidí bylo zraněno.
Čtěte více...

Akce "Zapalme svíčku" letos připadá na 10. prosince
Den památky zemřelých dětí si na celém světě lidé připomínají druhou neděli v prosinci. Letos tedy řetězec setkání k této příležitosti proběhne z iniciativy sdružení Dlouhá cesta také v České republice již posedmé 10. prosince.
Čtěte více...

Lidé se spojí ke vzpomínce na oběti nehod již podesáté
Při veřejných shromážděních v Praze a Plzni budou o třetí listopadové neděli lidé vzpomínat na ty, kdo se nevrátili ze svých cest. Světový den obětí dopravních nehod si připomenou o týden později i v Moravské Chrastové.
Čtěte více...

Světový den obětí dopravních nehod 2016
I letos proběhne - v neděli 20. listopadu - v České republice řetězec ke Světovému dni obětí dopravních nehod, který organizuje České sdružení obětí dopravních nehod ve spolupráci s dalšími organizacemi a místní ekumenou.
Čtěte více...

Zapalme svíčku - letos v ČR popáté
V neděli 13. prosince 2015 se na mnoha místech republiky uskuteční setkání v rámci Světového dne památky zesnulých dětí. Bližší informace a přehled míst najdete na webu Dlouhé cesty.
Čtěte více...

Připomínka Světového dne obětí dopravních nehod letos poprvé i v Olomouci
K místům v České republice, kde si budou lidé připomínat oběti dopravních nehod, se o třetí listopadové neděli letos poprvé připojí v Olomouci.
Čtěte více...

Setkání u památníku Comenius 2008 ve Studénce připomene i oběti nehody Pendolina
Dne 08.08.2015 v 11:00 hodin proběhne u památníku Comenius 2008 ve Studénce vzpomínkové setkání u příležitosti 7. výročí vlakového neštěstí. "Na setkání bychom rádi minutou ticha uctili památku tragicky zemřelých nedávného neštěstí na železničním přejezdu ve Studénce," informovala za sdružení Comenius paní Naďa Tomčíková. Pendolino se na železničním přejezdu ve Studénce srazilo s nákladním vozem 22.07.2015. Nehoda si vyžádala tři mrtvé a řadu zraněných.
Čtěte více...

Zapalme svíčku 2014
Pod názvem "Zapalme svíčku" si budou v neděli 14. proince 2014 lidé po celém světě a letos i na řadě nových míst v České republice připomínat památku zesnulých dětí. Přehled plánovaných akcí najdete zde.
Čtěte více...

Světový den obětí dopravních nehod 2014
I letos budou o třetím listopadovém víkendu napříč republikou probíhat akce připomínající památku obětí dopravních nehod.
Čtěte více...

Česko opět spojí vzpomínka na oběti nehod
(Praha, Plzeň, Šlovice, Klimkovice, Letovice) Světový den obětí dopravních nehod o třetí listopadové neděli připomenou pietní akty, bohoslužby a vzpomínková setkání na pěti místech republiky. Letos poprvé na Ostravsku a v plzeňském kostele U Ježíška.
Čtěte více...

OBRAZEM: Studénka - pět let poté...
V sobotu 10.8.2013 proběhlo u památníku ve Studénce další vzpomínkové setkání po nehodě vlaku EC Comenius, který zde 8.8.2008 narazil do spadlé mostní konstrukce. O významu akce svědčí i skutečnost, že někteří účastníci na letos přijeli poprvé, přestože se konala již popáté...
Čtěte více...

Světový den obětí dopravních nehod 2012 v médiích
Přinášíme nejvýznamnější dokumentaci řetězce akcí v rámci letošního Světového dne obětí dopravních nehod ve sdělovacích prostředcích:
Čtěte více...

Světový den památky zesnulých dětí podruhé v České republice
Z iniciativy o.s. Dlouhá cesta se lidé v České republice v neděli 9. prosince 2012 podruhé připojí ke Světovému dni památky zesnulých dětí.
Čtěte více...

Lidé budou vzpomínat na oběti dopravních nehod
Světový den obětí dopravních nehod o třetí listopadové neděli bude patřit vzpomínkovým setkáním. K Praze, Plzni a Letovicím se letos nově připojí v Brně s připomínkou prázdninové nehody českého autobusu v Chorvatsku.
Čtěte více...

Zapálené svíčky připomněly zesnulé děti
Na desítce míst České republiky se v neděli 11. prosince 2011 poprvé konala připomínka Světového dne památky zesnulých dětí. Zapálit svíčku přišli lidé také v Plzni.
Čtěte více...

Na oběti nehod vzpomínali na třech místech republiky
V Praze, Plzni a Letovicích opět proběhla o třetím listopadovém víkendu roku 2011 vzpomínková setkání v rámci Světového dne obětí dopravních nehod.
Čtěte více...

U příležitostí třetího výročí nehody vlaku Comenius odhalí ve Studénce pomník
Vzpomínkové setkání k třetímu výročí železničního neštěstí vlaku EUROCITY COMENIUS proběhne 6. 8. 2011 ve 13 hodin u pietního místa u železničního nadjezdu ve Studénce.
Čtěte více...

V Praze proběhla modlitba za Japonsko
V úterý 7. června 2011, tři měsíce po ničivém zemětřesení v Japonsku, se v kostele sv. Ignáce v Praze konala bohoslužba za oběti i přeživší této katastrofy.
Čtěte více...

Na oběti nehod vzpomínali napříč republikou
Řetězec vzpomínkových akcí u příležitosti Světového dne obětí dopravních nehod propojil o třetím listopadovém víkendu hlavní město se západními Čechami i jižní Moravou. Měl vyjádřit solidaritu i zvýšit vnímavost k dopadům nehod.
Čtěte více...

Po šesti týdnech připomněli v Praze katastrofu u Smolenska
V úterý 18. 5. 2010 vpodvečer proběhlo za účasti představitelů řady církví a polského velvyslance v kostele sv. Michala v Praze ekumenické bohoslužebné shromáždění na památku leteckého neštěstí u Smolensku.
Čtěte více...

Česko truchlí s Polskem po leteckém neštěstí u Smolenska
Občané České republiky se v těchto dnech připojují k projevům spoluúčasti po leteckém neštěstí u ruského Smolenska. Ve zříceném letadlo zde v sobotu 10. dubna 2010 zemřela téměř stovka významných osobností Polska včetně prezidenta Lecha Kaczynského s jeho manželkou. Ti cestovali do Ruska uctít památku Poláků, popravených za války v Katyni.
Čtěte více...

Společnost vyjadřuje solidaritu s obětmi zemětřesení na Haiti
Sbírky, ale také modlitby a bohoslužby - to jsou některé z forem, kterými křesťanské církve, humanitární organizace i celá česká společnost vyjadřují solidaritu s lidmi, zasaženými katastrofálním zemětřesením. To 12. ledna 2010 se sílou sedmi stupňů Richterovi stupnice zasáhlo karibský stát Haiti a vyžádalo si zřejmě stovky tisíc mrtvých.
Čtěte více...

Hudba připomněla v Nejdku výročí tragické nehody
Desítky lidí naplnily v sobotu 29.8. 2009 nejdecký evangelický kostel. Připomněly si tak výročí dopravní nehody, po níž v obci přišlo o život pět místních lidí. Bezmála pět tisíc korun vynesla sbírka na vybudování pomníčku u místa neštěstí.
Čtěte více...

V Česku vyjádřili solidaritu po pádu letadla bohoslužbou
V pondělí 8. 6. 2009, týden po havárii airbusu s 228 lidmi na palubě, proběhla v Praze ekumenická bohoslužba. Uspořádal ji Psychosociální intervenční tým ČR ve spolupráci s Ekumenickou radou církví a českou pobočkou Air France.
Čtěte více...

Bohoslužba nabídla zastavení rok po srážce tramvají u Vřesiny
U příležitosti výročí srážky tramvají ve Vřesině proběhla 17. dubna 2009 od 17 hodin v místním kostele sv. Antonína Paduánského vzpomínková ekumenická bohoslužba "pro všechny, kteří se chtějí zastavit".
Čtěte více...

Ve Winnendenu uctili oběti školního masakru
Berlín - Oficiální smuteční slavnost za oběti nedávného masakru na místní škole se dnes konala v západoněmeckém městečku Winnenden. Bohoslužby a státního aktu se zúčastnili i německá kancléřka Angela Merkelová a prezident Horst Köhler. Účastníci uctili celkem 15 obětí sedmnáctiletého Tima Kretschmera, jenž 11. března postřílel na své bývalé střední škole devět školáků a tři pedagožky a další tři životy zmařil během následného útěku. V městečku Wendlingen si pak vpálil kulku do hlavy. Motiv hrůzného činu zůstává nejasný.
Čtěte více...

Při půlnoční zapálili svíce za oběti nehody
Na Štědrý den roku 2007 po cestě na půlnoční mši na Svatý kopeček u Olomouce zahynuli u Samotišek při dopravní nehodě nebo v jejím důsledku čtyři mladí lidé. Přesně po roce uctili jejich památku při půlnoční bohoslužbě v bazlice Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku, v zamýšleném cíli jejich cesty.
Čtěte více...

V kapli havlíčkobrodské nemocnice zahájí advent bohoslužbou
Při ekumenické bohoslužbě v kapli havlíčkobrodské nemocnice budou lidé v první adventní neděli myslet na ty, kteří v bezradnosti lidské spravedlnosti dlouhodobě nesou důsledky cizích vin.
Čtěte více...

U dálnic si připomněli den obětí dopravních nehod
O třetím listopadovém víkendu proběhly na Plzeňsku a v Praze vzpomínkové akce u příležitosti Světového dne obětí dopravních nehod. Pořadatelé tak chtěli nejen připomenout památku obětí nehod, ale zároveň podpořit odhodlanost a připravenost lidí pomáhat.
Čtěte více...

Bohoslužba vzpomněla těžké dopravní nehody na Lounsku
Půl roku po smrti osmi mužů u Panenského Týnce připomněla ekumenická bohoslužba v Postoloprtech i další vážné nehody, které se v letošním roce staly na Lounsku.
Čtěte více...

V Ostravě si připomněli oběti tramvajové nehody
Šest týdnů po tragickém neštěstí na tramvajové lince u Vřesiny se v nedalekém kostele sv. Antonína Paduánského uskutečnila ekumenická bohoslužba pro všechny zasažené. Uspořádalo ji Krizové centrum Ostrava spolu s místnímí duchovními a Psychosociálním intervenčním týmem.
Čtěte více...

Bohoslužba reagovala na vánoční nehodu v Samotiškách
Na neděli 3. února 2008 od 17 hodin přichystali členové Psychosociálního intervenčního týmu a místní duchovní ekumenickou bohoslužbu v bazilice římskokatolické farnosti Svatý Kopeček u Olomouce. Připomněli tak tragickou nehodu, při které zde při cestě na půlnoční mši zahynuli na sklonku minulého roku čtyři mladí lidé.
Čtěte více...

Requiem připomnělo oběti dopravních nehod
Už čtvrté Requiem za oběti dopravních nehod se u příležitosti Mezinárodního dne obětí dopravních nehod uskutečnilo v neděli 18. listopadu 2007 v Kostele Sv. Terezie od Dítěte Ježíše v pražských Kobylisích.
Čtěte více...

V Havlíčkově Brodě uctili památku obětí z nemocnice
Rok a den poté, kdy byla zveřejněna podezření na vraždy v havlíčkobrodské nemocnici, se ve městě uskutečnila ekumenická bohoslužba. Výnos sbírky přispěje na vysazení stromu důvěry a smíření.
Čtěte více...

V Havlíčkově Brodě slavili bohoslužbu za obnovu důvěry
Ve čtvrtek 4. ledna 2007 se v Havlíčkově Brodě konala ekumenická bohoslužba Za smíření a obnovu důvěry. Připravil ji Psychosociální intervenční tým spolu s duchovními místních církví jako reakci na vraždy v místní nemocnici. Uvnitř: fotografie, pořad bohoslužby, kázání.
Čtěte více...

Výročí tsunami připomněla ekumenická bohoslužba
Přesně rok po úderu ničivých vln tsunami si také v Praze připomněli na 230 tisíc obětí této katastrofy. Ekumenickou bohoslužbu pořádali členové Psychosociálního intervenčního týmu ČR.
Čtěte více...

V Českém Brodě si připomněli oběti katastrof
V Českém Brodě se přesně čtyři týdny po ničivém zemětřesení v Pákistánu uskutečnila ekumenická vigilie za oběti přírodních katastrof ve světě. Připravili ji členové Psychosociálního intervenčního týmu ČR.
Čtěte více...

Ekumenická bohoslužba na památku obětí teroru
Ekumenickou bohoslužbou vyjádřit ve čtvrtek 14.7. 2005 v Praze svou účast s obětmi teroristických útoků v Londýně. V navazující přednášce a debatě odborníci hledali odpověď na otázku, jak se vyrovnat se skutečností terorismu ve světě.
Čtěte více...

Připojte se k nám na sociální sítiKalendář

červen
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zobrazení - celý měsíc