Psychosociální intervenční tým ČR
  |  Úvod  |  Kdo jsme  |  Aktuality  |  Události  |  Rituály  |  Dokumenty  |  Fotogalerie  |  Odkazy  |  JSME LIDI, NE ČÍSLA - POVÍDÁME SI A DĚKUJEME  | Vytvořit nový účet
Zaslat zpět heslo


UČÍME SE SPOLEČNĚ ve škole i doma 
U NÁS V NEMOCNICI: Sloužíme dál 
UŽ MI NENÍ ANI TŘICET PĚT (i když se tak někdy cítím) 
ŽIJEME S POSTIŽENÍM doma i v ústavu 
ZPÍVÁME S VIETNAMSKÝMI SOUSEDY 
TVOŘÍM ZPRÁVY – a také je někdy jako novinář čtu nebo poslouchám 
U NÁS NA VSI, U NÁS VE MĚSTĚ 
U NÁS NA ÚŘADĚ JSME LIDI, NE ČÍSLA - POVÍDÁME SI A DĚKUJEME  > UŽ MI NENÍ ANI TŘICET PĚT (i když se tak někdy cítím) 

Sleduji možnosti virtuálních setkávání. Je to asi velmi dobré pro nutná rozhodnutí na dálku. Nemůže to ale nahradit ta úžasná osobní setkání, která jsme zažili při seminářích loňského roku. Z nich člověk těží nejen intelektuálně, ale především lidsky. Moc se na ně těším, až to zase půjde. Trochu se bojím, že se lidé budou jeden druhého bát, že už si nebudeme podávat srdečně ruku a objímat se. Určitě nesmíme jeden druhého ztratit. Napadlo mě, že se zkusíme jako první nebát se objímat my, starší generace. V něčem přece musíme jít příkladem.

Květa Princová, přednášející na Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzity Palackého, zakladatelka humanitární práce v ČR, 70 let; 31. března 2020
Strach nemám, stejně nevíme, kdy se co stane
Jsem teď vytížená naší normální prací v nenormálních podmínkách. Z koronaviru strach nemám. Nevystavuji sebe a ani nikdo z rodiny se vysloveně nevystavujeme riziku nákazy.
Čtěte více...

Kdo se bojí, nesmí do lesa
Mám letitou kamarádku a co ji znám, brblá. Na kolegy v práci, na klienty, na sousedy, na kamarádky, na děti i manžela. „Brble“, ale kde může – pomůže. Kolegům v práci, klientům, sousedům, kamarádkám. Může se přetrhnout, když o něco požádají děti, a je oporou manželovi, i když by to nikdy nahlas nepřipustila.
Čtěte více...

Zavřená a na svobodě
Patřím do kategorie, která by na doporučení vlády neměla ze svého obydlí raději ani vystrčit nos. Je mi 74. Žiju sama a nohy mi ještě slouží, takže ten nos (opatřený rouškou) přece jen jednou týdně vystrčím, abych si opatřila základní potraviny. Když vláda určila po mou kategorii přednostní nakupovací dobu, a do druhého dne ji změnila, bylo v našem Penny narváno.  Změna se k některým lidem nedonesla, tak jsme se tam pěkně všichni sešli.
Čtěte více...

Místní obchod a opatření pro seniory
Žiji v malé vesnici, kolem tří set obyvatel. Ještě nejsem kalendářně seniorka, ale přece již ledacos pamatuji. Až budu seniorka, nic moc se nezmění: nadále pro mne budou seniory lidé starší, než jsem já.
Čtěte více...